E-ticaret lojistiğine odaklanan yerli girişim Octovan, 11.5 milyon TL yatırım aldı

08.12.2023
Ocak 2022’de duyurduğu yeni hizmeti Octovan Express ile e-ticaret lojistiğine odaklanan Octovan, Arz Portföy ve Vinci Yatırım’ın katıldığı finansman turunda 11,5 milyon TL yatırım aldı.

Ocak 2022’de duyurduğu yeni hizmeti Octovan Express ile e-ticaret lojistiğine odaklanan OctovanArz Portföy ve Vinci Yatırım‘ın katıldığı finansman turunda 11,5 milyon TL yatırım aldı.

Yatırım süreciyle ilgili değerlendirmelerini paylaşan Octovan CEO’su Erhan Güneş, 2022 itibarıyla önemli bir büyüme ivmesi yakaladıklarını ve Octovan Express ile hız kesmeden büyüdüklerini söyledi. Güneş, yatırım turundan elde ettikleri finansmanla şirketin modelini Türkiye’de tamamen kusursuzlaştırmayı hedeflediklerini ve halihazırda Türkiye’de çalıştıkları bazı şirketlerin yurt dışı operasyonlarını başlatmak üzere görüşmelerinin de sürdüğünü belirtti. Güneş, yakın dönemde Seri A yatırım görüşmelerine başlamayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Octovan, Ocak 2022 itibarıyla duyurduğu Octovan Express hizmetiyle e-ticarette aynı gün teslimat, randevulu teslimat ve fotoğraf ile ürün teslim alımı yapan ve teslimatı yapan bir model üzerinden anında teslimat çözümleri sunmaya başladı. Şirket, bu hizmet ile Trendyol, N11, Doğtaş, Arçelik, Pazarama, Vodafone gibi pek çok pazar yeriyle iş birliği halinde çalışıyor.

Şehir içinde 24, şehirler arasında 72 saatte teslimat garantisi sunan ve mikrodalga fırın boyutuna karşılık gelen 30 desi ve üzeri ürün taşımacılığına odaklanan çözümü Octovan Express’in geçtiğimiz 6 ayda teslimat adetlerinde 10 kat büyüyen ve hacim bazında ise 15 kat büyüme yaşadığı belirtiliyor. Octovan Express, şehir içinde 24 saat garantisine yüzde 99,97 uyuyor. İstanbul içi teslimat saati ortalaması 8,5 saat. Randevulu bir biçimde gerçekleştirilen teslimatlarda binalarda asansör olmasa dahi ürünler müşterinin kapısına kadar ulaştırılıyor.

Octovan, 1.200’ü aşkın nakliye şirketiyle çalışıyor. Alınan yatırımla e-ticaret şirketleri ve beyaz eşya ile mobilya üreticileri başta olmak üzere büyük ürün nakliyesine ihtiyaç duyan şirketlerin müşteri memnuniyetine katkıda bulunmaya ve tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edileceği belirtiliyor.